CHP’li vekil memleketinden bihaber! İddiaları yalan çıktı

  • Haber7

CHP Kars Milletvekili İnan Akgün Alp, TBMM Genel Kurulunda yalan ifadelerle Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin‘i hedef aldı. 

CHP’Lİ VEKİLİN KENDİ MEMLEKETİNDEN HABERSİZ OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

CHP’li İnan Akgün Alp,  Digor ilçesi Şatıroğlu ilkokulunda çürük bir okulda 2 sınıfta 80 öğrencinin eğitim aldığını, çocukların okula başka köylerden yürüyerek geldiğini ve sınıflarda tezek yakıldığını iddia etti. Ancak kendi memleketinden habersiz olan CHP’li Alp’in iddialarının tamamının yalan olduğu ortaya çıktı.

TEZEK DEĞİL DEVLETİN VERDİĞİ ODUN VE KÖMÜR YAKILIYOR

Şatıroğlu İlkokulunda ‘tezek‘ değil, devlet tarafından karşılanan odun ve kömür yakıldığı belirtildi. 

HER SINIFTA ORTALAMA 19 ÖĞRENCİ BULUNUYOR

CHP’li Alp’in 2 sınıfta 80 öğrencinin bulunduğu iddiası da asılsı çıktı. Şatıroğlu İlkokulunda 76 öğrencinin 4 sınıfta eğitim gördüğü öğrenildi. Bu durumda her sınıfta ortalama 19 öğrenci bulunuyor.

ÖĞRENCİLER YATILI OKULDA KALIYOR

Ortaokul öğrencilerinin okula yürüyerek gitmediği, ilçe merkezindeki Türk Telekom Yatılı Bölge Ortaokuluna yerleştirildiği belirtildi. Ancak bazı velilerin talepleri doğrultusunda bir kısım öğrencinin kendi istekleriyle başka bir ortaokula devam ettiği kaydedildi.

Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı‘nın öğrenci artışından dolayı önümüzdeki yıl ek derslik yapılması için çalışma yaptığı bildirildi.

KÖYÜNE HİÇ GİTTİ Mİ?

Meclis koltuğunda ileri sürdüğü iddiaları asılsız çıkan CHP’li Alp’in memleketine gidip gitmediği merak konusu olurken “Kars’ta milletin oylarıyla seçilmiş ancak memleketinden bihaber vekil…” yorumlarına neden oldu.

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir